KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Kącik rodzica

mikołaj

Przypominamy, że już jutro 2 grudnia nasze przedszkole odwiedzi Święty Mikołaj!

Pamiętajcie o czerwonych strojach i mikołajowych czapkach, jeśli macie. Mikołaj odwiedzi każdą grupę wiekową, obdarowując wszystkie dzieci niespodziankami.


DRODZY RODZICE

TRWA HEROICZNA WALKA O ŻYCIE DZIECKA! RATUJEMY WIKTORKA, KTÓREGO SERDUSZKO GAŚNIE.

chory Wiktor

Krytyczna wada serca oznacza, że nie można czekać, że to serduszko może w każdej chwili się zatrzymać. Przyłączamy się do zbiórki pieniędzy na operację i leczenie w Stanach Zjednoczonych, którego koszt to bagatela 9 milionów złotych! Każda złotówka ma znaczenie. Jeśli chcą Państwo pomóc, puszka zbiórki znajduje się na terenie przedszkola (szatnia). Więcej informacji o Wiktorku i jego chorobie na stronie www.siepomaga.pl/wiktorkowe-serduszko


 

konkurs

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 5 W BEŁCHATOWIE

ogłasza konkurs fotograficzny pt.„Z pamiętnika małego wędrowca” (nad wodą)
Zapraszamy chętne dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Należy wspólnie wykonać album fotograficzny przy pomocy rodziców z ciekawych miejsc wypoczynku (jeziora, staw, rzeki, morze). Fotografie mają przedstawiać dzieci oraz otaczający je krajobraz. Konkurs adresowany jest do każdej grupy wiekowej. Prace należy składać u wychowawców grup do 10.10.2020r.


informacja

Rodzice deklarujący pobyt dziecka w przedszkolu są bezpośrednio odpowiedzialni za podjętą decyzję i zobowiązani przed przyprowadzeniem dziecka do przedszkola do zapoznania się z „Procedurą organizacji i bezpiecznego funkcjonowania przedszkola dla dzieci wraz z wytycznymi przy otwarciu przedszkoli od dnia 1 września 2020 roku". Przypominamy, że po przyprowadzeniu oraz przekazaniu dziecka nauczycielowi należy niezwłocznie opuścić teren przedszkola. Ta sama zasada obowiązuje po odebraniu dziecka z przedszkola. Na terenie placówki prosimy o nie tworzenie zgromadzeń osób dorosłych, jak i dzieci przed lub po pobycie w przedszkolu.

Procedura COVID-19 obowiazująca od 1 września 2020r.pdf

komunikat

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców na pierwsze zebranie w tym roku szkolnym, które odbędzie się w poszczególnych grupach w terminach podanych poniżej. Z uwagi na obecnie panującą sytuację, prosimy aby dziecko reprezentowane było wyłącznie przez jednego rodzica. Dzieci nie będą mogły uczestniczyć w zebraniu. 

 • 07.09.2020r. - grupa IV "Zajączki" godz.16:15
 • 08.09.2020r. - grupa I "Słoneczka" godz.16:15
 • 09.09.2020r. - grupa III "Gwiazdeczki" godz.16:15
 • 10.09.2020r. - grupa II "Tygryski" godz.16:15
 • 11.09.2020r. - grupa V "Biedronki" godz.16:15

Podobnie jak w poprzednich latach, liczymy na Państwa zaangażowanie i owocną współpracę.

Dyrektor Mirosława Grzybek oraz Kadra Pedagogiczna.


komunikat

Uprzejmie prosimy wszystkich rodziców o wypełnienie niżej wymienionych dokumentów oraz dostarczenie ich w terminie do 4.09.2020r. nauczycielom w grupach. Dokumenty obowiązują zarówno dzieci przyjęte od 1 września 2020 r. jak i kontynuujące edukację przedszkolną.

 1. druk Upoważnienia do odbioru dziecka w roku szkolnym 2020/2021;
 2. druk Oświadczenia dotyczącego opłat na rok szkolny 2020/2021;
 3. druk Wniosku o obniżenie miesięcznej opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego (w przypadku korzystania)
 4. druk Oświadczenia dotyczącego sytuacji epidemicznej COVID-19

Dokumenty dostępne do pobrania w zakładce Kącik rodzica - Dokumentacja przedszkolna.


zasady

komunikat

Z dniem 1 września 2020r. dzieci rozpoczną edukację w przedszkolu w formie stacjonarnej z zachowaniem wytycznych GIS, MZ i MEN.  Wszystkich rodziców prosimy o zapoznanie się z zaleceniami GIS z dnia 25.08.2020r.

https://www.gov.pl/web/gis/wytyczne-przeciwepidemiczne-glownego-inspektora-sanitarnego-z-25-sierpnia-2020-r-dla-przedszkoli-oddzialow-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dziecmi-w-wieku-do-lat-3--iv-aktualizacja

bezpieczeństwo   bezpieczeństwo rękawiczki

W budynku przedszkolnym prosimy poruszać się w maseczkach zakrywających nos i usta, zakładać jednorazowe rękawiczki oraz przestrzegać obowiązującej odległości. Dla bezpieczeństwa prosimy aby dziecko przyprowadzane i odbierane było przez jednego opiekuna.

Z uwagi na sytuację związaną z pandemią, prosimy o wyrozumiałość oraz bezwzględne przestrzeganie wszelkich procedur obowiązujących na terenie przedszkola.

uwaga

Rekomendacje MEN

Zgodnie z rekomendacją MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa zaleca się:

 1. Rzetelnie porozmawiać z dziećmi i osobami w swoim otoczeniu na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania!
 2. W przedszkolu zostały wywieszone w widocznych miejscach instrukcje dotyczące mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej.
 3. Przynajmniej raz w tygodniu, będą przeprowadzane zajęcia uczące i przypominające dzieciom zasady higieny oraz dbania o zdrowie.
 4. APELUJEMY, BY RODZICE NIE PRZYPROWADZALI DO PRZEDSZKOLA DZIECI Z KASZLEM, KATAREM, OBJAWAMI GRYPY I PRZEZIĘBIENIA. Dzieci z ww. objawami konsekwentnie nie będą przyjmowane do placówki.
 5. Rodzice, którzy nie mieli kontaktu z osobą chorą, nie mają powodów do obaw.
 6. Wycieczki i wyjścia do miejsc, w których zlokalizowane zostanie ognisko koronawirusa zostaną odwołane.
 7. Rodzice i dzieci, którzy wrócili z terenów występowania koronawirusa i mają objawy grypopodobne, powinni niezwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno–epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno–zakaźnego.

      8. Wprowadza się bezwzględny zakaz przynoszenia przez dzieci  do przedszkola zabawek z domu.  Zakaz obowiązuje do odwołania.

 1. Wprowadza się bezwzględny zakaz organizowania na terenie placówki imprez i uroczystości przedszkolnych oraz wyjazdów dzieci na różnego rodzaju imprezy masowe. Zakaz obowiązuje do odwołania.
 2. W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola rodzice dziecka, które nie ukończyło jeszcze 8 roku życia, mają prawo do zasiłku opiekuńczego zgodnie z art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368.
 3. Na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, można na bieżąco sprawdzać komunikaty związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
 4. W wypadku wątpliwości i chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

grypa

 

KOMUNIKAT

Listy dzieci rozpoczynających edukację w naszym przedszkolu z dniem 1 września, wywieszone zostaną według roczników w szatni przedszkolnej dnia 26.08.2020r. (środa)


OGŁOSZENIE O SPOTKANIU ADAPTACYJNYM DLA DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

bawią się

Dnia 28 sierpnia (piątek) w godzinach 10:00 - 12:00 w naszym przedszkolu organizujemy spotkanie adaptacyjne dla dzieci które od września rozpoczną edukację przedszkolną. Spotkanie odbędzie się w altance ogrodu przedszkolnego. Wcześniej zapraszamy na spotkanie z Panią Dyrektor oraz nauczycielkami grupy w sali słoneczek. Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy aby w spotkaniu uczestniczył z dzieckiem jeden rodzic (obowiązek zakrycia ust oraz nosa). Prosimy o zabranie ze sobą długopisu.

Dobra adaptacja to proces staranie przygotowany, w którym przedszkole i środowisko domowe współpracując wspierają dziecko w nowej sytuacji. Moment pójścia do przedszkola jest bardzo ważnym wydarzeniem. Otoczone dotychczas troską i uwagą rodziny dziecko nagle znajduje się w miejscu, gdzie wszystko jest obce, inne: przedmioty, osoby, rytm dnia. Niektóre dzieci są wówczas zaciekawione. Inne są niespokojne, niepewne, boją się zostać same, bez rodziców. Ich poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane. Warto do adaptacji podejść z rozwagą i zaangażowaniem, a takie postępowanie na pewno przyniesie pozytywne rezultaty. Nagrodą będzie uśmiech małego przedszkolaka, zadowolenie rodziców i efektywna, spokojna praca nauczycieli.

Widzimy się w piątek :)

 

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW DZIECI 3 LETNICH

dzieci

Drodzy rodzice, uprzejmie prosimy o przygotowanie dla dzieci podstawowej wyprawki przedszkolaka.

 • wygodne obuwie, łatwe do samodzielnego zakładania (na rzep lub wsuwane)
 • ubrania zapasowe w podpisanym worku (bluzka z długim i krótkim rękawem, podkoszulki, spodnie, skarpetki, kilka par majtek)
 • piżama (podpisana)
 • trzy opakowania chusteczek higienicznych (w kartonie)
 • trzy paczki mokrego papieru toaletowego (z możliwością utylizacji w toalecie)
 • trzy paczki chusteczek nawilżanych
 • ryzę papieru ksero

Wszystkie rzeczy dziecka powinny być podpisane. Zachęcamy również do zapoznawania dzieci ze swoimi rzeczami. O ewentualnych innych potrzebnych przyborach dowiecie się Państwo podczas pierwszego zebrania z nauczycielkami.

                                                                                                                                    

DRODZY RODZICE!!!

Wszelkie pisma oraz dokumenty prosimy przysyłać scanem na e-mail ps5@belchatow.pl lub doręczać do skrzynki korespondencyjnej dla rodziców, która znajduje się w głównym wejściu do przedszkola.

komuniakat

Procedura funkcjonowania w czasie zagrożenia SARS-CoV-2

Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, że łatwo go inaktywować prostymi środkami czystości.

Wirus przenosi się:

 1. bezpośrednio, drogą kropelkową – zawierające wirusa drobne kropelki powstające
  w trakcie kaszlu, kichania, mówienia mogą być bezpośrednią przyczyna zakażenia. Odległość 1-1,5 m od osoby, z którą prowadzimy rozmowę, traktowana jest jako bezpieczna pod warunkiem, że osoba ta nie kaszle i nie kicha w naszym kierunku (strumień wydzieliny oddechowej pod ciśnieniem),
 2. pośrednio, poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie. Wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, ulega dezaktywacji po kilku- kilkunastu godzinach.

Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi.

Nasze przedszkole podjęło szereg działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się przypadkami w Polsce zachorowań na koronawirusa. 

 PODSTAWOWE ŚRODKI OCHRONNE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI
Często myć ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej.Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %). Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach. Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

Zachować bezpieczną odległość
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę.Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

Unikać dotykania oczu, nosa i ust

Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu – NIE należy przychodzić do szkoły

Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej – udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w  Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych.Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą  barierę ochronną dla otoczenia.

Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus – NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do szkoły, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.

Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

Mając łagodne objawy ze strony układu oddechowego, gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus należy starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz higieny rąk i pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

Unikać spożywania surowych lub niedogotowanych produktów pochodzenia zwierzęcego
Ostrożnie obchodź się z surowym mięsem, mlekiem lub narządami zwierzęcymi, aby uniknąć krzyżowego zanieczyszczenia poprzez niegotowaną żywność, zgodnie z dobrymi zasadami bezpieczeństwa żywności.

Zapobiegać innym chorobom zakaźnym poprzez szczepienia, np. przeciwko grypie. W zależności od sezonu epidemicznego, w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne rocznie. Szczyt zachorowań ma miejsce zwykle między styczniem a marcem. Ostre infekcje wirusowe mogą sprzyjać zakażeniom innymi czynnikami infekcyjnymi, w tym wirusami. Nie należy jednak traktować szczepień ochronnych przeciwko grypie jako sposobu zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

Dbać o odporność, wysypiać się, dbać o kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.

 

dobre nawyki

Jak prawidłowo myć ręce!

mycie rąk

Uwaga Rodzice

Od dnia 01.01.2020r następuje zmiana numeru konta.

Prosimy o wpłaty za pobyt i wyżywienie na podany niżej numer.

PKO BP SA

29 1020 3958 0000 9902 0268 3621

Drodzy Rodzice

Opłaty za przedszkole dokonywać można wyłącznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej poprzez przelew na rachunek przedszkola.